4 Mayıs 2010 Salı

Spirit 3.1.3 JailBreak Windows Yönergesi | iPhone 3G-3Gs iPod Touch 3G


Spirit 3.1.3 JailBreak Windows Yönergesi | iPhone 3G-3Gs iPod Touch 3G

Uyarılar:
1- Yurtdışı simkilitli iPhone sahipleri kesinlikle uygulamayınız. 3.1.3 için Unlock mevcut değil.
2- Rehberinizi mutlaka yedekleyiniz.
3- Her ihtimale karşı resimlerinizi ve diğer özel bilgilerinizi yedekleyiniz.


Öncelikle iPhone'unuzu iTunes'e bağlayıp restore edin.Restore işlemi bittikten sonra;
PC'nizde çalışan Antivirüs programlarını durdurunuz.
Buradan Spirit.exe programını indiriniz.
Spirit.exe uygulamasına sağ tıklayıp özelliklerden "Uyumluluk" modunu Windows 98/Windows Me yapınız.Artık Jailbreak işlemine başlayabiliriz.
Spirit.exe uygulamasına sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" deyip çalıştıralım.Spirit uygulamasında iPhone'unuzun bağlı olduğunu görüyorsanız "Jailbreak" butonuna tıklayınız.15-20 saniye içinde işlem bitecektir.
Jailbreak işlemi bittikten sonra menüye "Cydia" uygulamasının yüklendiğini görürsünüz.

Jailbreak işlemi bittikten sonra Cydia için aşağıdaki yönergeleri takip edin.

Önceklikle iPhone'u wifi ağına bağlayınız. Cydia'da problem çıkmaması için bağlı olduğunuz wifi ağının DNS ayarlarını resimdeki gibi "208.67.222.222" ile değiştirelim.Cydia uygulamasını çalıştıralım. Acele etmeden biraz bekleyin. Uygulamayı ilk çalıştırdığınızda size kim olduğunuzu sorar. Burdan "Developer (No Filters)" seçebilirsiniz.Manage > Sources kısmına gelin."Edit" butonuna tıklayın."Add" butonuna tıklayın.Açılan pop-up penceresine http://cydia.hackulo.us yazıp, "Add Source" butonuna tıklayınız.Eklediğimiz kaynağı Manage > Sources kısmından görebiliriz. Hackulo.us kaynağına tıklayıp, "AppSync for OS 3.1" uygulamasını seçelim. Sağ üst köşedeki "Install" butonuna tıklayınız."Confirm" butonuna tıklayınız. Uygulama yüklenmeye başlayacaktır.Yükleme işlemi bittikten sonra iTunes'e girip ücretsiz herhangi bir uygulama yükleyin. İsterseniz daha sonra silebilirsiniz. Örneğin Facebook uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Buraya kadar işlemleri sorunsuz hallettiyseniz artık ilaçlı uygulamaları rahatlıkla yükleyebilirsiniz. İlaçlı .ipa dosyalarını http://apptrackr.org/ adresinden bulabilirsiniz.
İndirdiğiniz .ipa dosyasını iTunes'te Apps bölümüne sürüklemeniz ve iPhone'u eşleştirmeniz yeterlidir.
Eğer uygulamaları iPhone üzerinden yüklemek istiyorsanız Cydia'da Hackulo.us kaynağından Installous uygulamasını yükleyin.Bu uygulama ile Apptrackr sitesine ulaşabilir, istediğiniz uygulamayı iPhone'unuza yükleyebilirsiniz. Installous'dan yüklediğiniz uygulamaların PC'nize de kopyalanmasını istiyorsanız, Installous'tan Settings bölümünden "iTunes sync"yi açık konuma getirin.
Güle Güle Kullanın:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İzleyiciler